Search
Close this search box.

Nastavení grafické karty pro software Mastercam

Pro správný chod softwaru Mastercam je důležité využívat dedikovanou grafickou kartu počítače. Nyní se podíváme na to, jak zajistit, aby se Mastercam pokaždé spouštěl s využitím výkonnější dedikované grafické karty. V opačném případě by Mastercam mohl využívat jen integrovanou grafickou kartu a mohlo by tak docházet k poklesu výkonu a zpomalení softwaru.

Začneme otevřením vyhledávání ve Windows (funguje ve Windows 10 i 11), kde zadáme výraz Nastavení grafiky. Případně si otevřeme nastavení (klávesa win + I) a zde nalezneme stejné nastavení pod Systém > Obrazovka > Grafika.

U nabídky Přidat aplikaci ponecháme Desktopová aplikace a klikneme na tlačítko Procházet.

Ve vyskakovacím okně nalezneme složku s instalací Mastercamu, obvykle: 
C:\Program Files\Mastercam [verze]\Mastercam

Zde vybereme soubor Mastercam.exe a potvrdíme.

V seznamu aplikací níže by se měl objevit zástupce Mastercamu. Klikneme na tlačítko Možnosti.

V okně Předvolba pro grafiku vybereme volbu Vysoký výkon. Operační systém tak bude upřednostňovat využívání výkonné dedikované grafické karty a nemělo by tak docházet k poklesu výkonu.

Související návody

Nastavení grafické karty pro software Mastercam

Pro správný chod softwaru Mastercam je důležité využívat dedikovanou grafickou kartu počítače. Nyní se podíváme na to, jak zajistit, aby se Mastercam pokaždé spouštěl s využitím výkonnější dedikované grafické karty.

Výuková verze zdarma!

Po stažení získáte přístup k celé řadě funkcí CAD/CAM aplikací Mastercam, včetně frézování, soustružení, soustružení-frézování, dřevoobrábění, víceosého frézování, drátového řezání, kreslení a dalších.