Search
Close this search box.

Port Expert

Mastercam Port Expert usnadňuje generování drah nástrojů pro CNC obrábění kanálů. Je to rychlý a snadno použitelný software pro vytváření víceosých drah nástrojů v kanálech, složitých trubkách nebo hlubokých kapsách. Vytváří přesné a efektivní pohyby na plochách nebo tělesech. Minimalizuje zbytečné pohyby na stroji, což vede k vysoce efektivní dráze nástroje s vynikající kvalitou povrchové úpravy.

  • Pohyb dráhy nástroje lze omezit na jeden z konců kanálu nebo lze povolit pohyb uvnitř obou konců kanálu a setkat se uprostřed.
  •  Při obrábění z obou konců kanálu je integrován spojovací pohyb mezi řezy a také plynulý přechod v místě, kde se oba řezy setkávají.
  • Port Expert vytváří dokončovací pohyb, který probíhá paralelně nebo kolmo na směr proudění.
  • Port Expert bezproblémově spolupracuje s programy Mastercam Mill 3D a Mastercam Router 3D.

Stačí definovat tvar kanálu a jakoukoli geometrii, které se chcete vyhnout, a poté nakonfigurovat nástroj a parametry obrábění. Port Expert se postará o zbytek!

Aplikace

Nejčastěji se používá k obrábění otvorů motoru u závodních a vysoce výkonných motorů. Port Expert odstraňuje materiál, aby bylo možné vyfrézovat kanál podle přesných technických specifikací. Obrábění trubek je také obzvláště užitečné pro letecké společnosti, které potřebují obrábět otvory, které nelze provést vrtáním.

Výrobci hlav válců

Závodní týmy

Výrobci motorů

Letecké společnosti

Vzdělávací instituce

Funkce a výhody Mastercam Port Expert

Zamezení kolizím

Port Expert kontroluje kolize mezi nástrojem a obrobkem. Automaticky naklání nástroj tak, aby se kolize eliminovaly a pohyb nástroje zůstal co nejefektivnější.

Efektivita

Port Expert vytvoří stejně efektivní pohyb nástroje pomocí jedné hladké řídící plochy nebo pomocí stovek řídících ploch sešitých dohromady.

Inteligentní pohyb

Bez ohledu na to, zda si uživatel vybere 4osý nebo 5osý stroj, Port Expert minimalizuje zbytečný pohyb stroje tím, že zůstane v režimu 3 os co nejdéle.

Flexibilita

Port Expert podporuje 4osý nebo 5osý souběžný pohyb pro hrubování i dokončování, takže můžete využít tuhost 4osého nastavení nebo dosah 5osého stroje.

Snadné používání

Programátoři oceňují jednoduché uživatelské rozhraní a intuitivní přístup k efektivnímu generování drah nástrojů s minimalizovaným, simultánním 5osým pohybem – ve zlomku času, který by to zabralo bez Port Expertu.

Dynamické hrubování

Port Expert dokáže vytvářet vysoce efektivní hrubovací pohyby s dráhami nástrojů Dynamic Motion™ nebo tradiční hrubovací pohyby založené na odsazení. Obě metody jsou kompatibilní s modely polotovarů a umožňují uživateli pracovat v částečně hrubovaném otvoru bez obrábění na prázdno.

Výuková verze zdarma!

Po stažení získáte přístup k celé řadě funkcí CAD/CAM aplikací Mastercam, včetně frézování, soustružení, soustružení-frézování, dřevoobrábění, víceosého frézování, drátového řezání, kreslení a dalších.