Search
Close this search box.

Překladače formátů

Překladače souborů umožňují import a export souborů dílů mezi programy. Mastercam obsahuje velký výběr překladačů souborů CAD modelů, takže bez ohledu na to, kde byl díl vytvořen, jej lze importovat a upravit podle potřeby pro účely obrábění.

Importéry souborů Mastercamu mohou otevřít následující formáty CAD souborů:

  • Nativní formáty CAD – Alibre Design, AutoCAD®, Autodesk® Inventor™, CATIA™, Creo®, KeyCreator®, Rhino, Siemens NX™, SOLIDWORKS®, SolidEdge, SpaceClaim®.
  • Kernel formáty těles – ACIS, Parasolid®
  • Standardní formáty – IGES (Initial Graphics Exchange Specification), STEP (Standard for the Exchange of Product Data), STL (Stereolithography), VDA (Verband der Automobilindustrie).

Několik importérů souborů Mastercamu může přinést entity MBD (Model Based Definition). Entity MBD jsou „inteligentní“ kóty, které obsahují konstrukční historii přidanou do souboru během jeho vytváření. Zachycení těchto dat při importu a jejich automatické přiřazení k importované geometrii uvnitř Mastercamu může výrazně ušetřit čas. To může snížit nebo eliminovat potřebu externích výkresů, které obvykle doprovázejí importované soubory. MBD entity lze importovat z následujících formátů: STEP, Siemens NX, Creo, Autodesk Inventor a CATIA V5.

Ať už je zdroj jakýkoli, překladače formátů Mastercam vám pomohou obrábět rychleji.

Aplikace

Mastercam oslovuje firmy, které si cení efektivní produktivity. Díky široké škále převodníků souborů můžete optimalizovat strategie obrábění pro jakýkoli díl prakticky z jakéhokoli CAD softwaru. CNC programátoři oceňují možnost pracovat prakticky s jakýmkoli souborem obrobku, aniž by se vzdali výhod obrábění, které přináší tento špičkový CAM.

Opravy dílů

Vlastní tvary nástrojů a držáků

Import 3D soustružnických držáků nástrojů a vložek

Úpravy dílů

Prototypy

Vlastní díly

Funkce a výhody překladačů formátů

Robustní CAD

Upravujte geometrii pro obrábění pomocí komplexní sady nástrojů pro přímé úpravy a nástrojů založených na historii pro vytváření/import a úpravy modelů.

Výkonný CAM

Získejte celou řadu obráběcích strategií a mnoho dalšího. Mastercam lze přizpůsobit tomu, co vaše dílna potřebuje dnes, a snadno jej rozšířit tak, aby vyhovoval vašim potřebám v budoucnosti.

Flexibilita

Otevřete libovolný CAD soubor v Mastercamu a získejte přístup k nástrojům pro modelování a úpravu těles, abyste mohli rychle zakládat a odebírat díly ze strojů. Není třeba znovu vytvářet díly od začátku – vše zvládnete v Mastercamu.

Bezplatný software

Vyzkoušejte si světovou jedničku mezi CAM softwary. Stáhněte si bezplatnou demoverzi Mastercamu. Využijte ji k učení se a seznamte se s nejnovějšími pokroky v oblasti CAD/CAM.

Snadné používání

Připravte jakýkoli soubor dílu k obrábění pomocí osvědčeného rozhraní nejrozšířenějšího CAM softwaru na světě.

Podpora v češtině

Přinášíme dlouholeté praktické zkušenosti specifické pro Českou a Slovenskou republiku, abyste jako uživatelé Mastercamu měli vždy k dispozici podporu, kterou potřebujete k maximálnímu využití své investice.

Výuková verze zdarma!

Po stažení získáte přístup k celé řadě funkcí CAD/CAM aplikací Mastercam, včetně frézování, soustružení, soustružení-frézování, dřevoobrábění, víceosého frézování, drátového řezání, kreslení a dalších.